temizlik hizmetleri

hİzmetler >temizlik hizmetleri

TEMİZLİK HİZMETLERİ


Binanın tüm ortak alanları, giriş lobisi, asansör holleri, yangın ve servis merdivenleri, çöp odaları, otoparklar, depo ortak alanları, teknik alanlar daima temiz ve bakımlı tutulacaktır. Bina ortak alanlarında eğitimli, deneyimli, güvenlik bilgi taraması yapılmış, uygun yeterlilik ve sayıda bir ekiple hizmet verilecektir.

Çöpler

Daire sakinleri çöplerini kendi katlarında bulunan çöp odalarındaki çöp konteynerlerine atarlar. Çöpler sabah 11:00 ve akşam vardiyasında saat 21:00’den itibaren bu konteynerlerden toplanarak kompleksin çöp toplama merkezine ulaştırılır. Çöplerin hiçbir şekilde daire kapılarına bırakılmaması gerekmektedir. Lütfen saat 21:00’den sonra çöp konteynerlerine çöp bırakmayınız.


Ortak Alan Temizliği

Ofisler, otopark , depolar, ceppark, lobi, teknik kat, tüm kat holleri, yangın merdivenleri, teras ortak alan temizlik bölgeleri olup bu bölgeler için sürekli personel mevcut olup 24 saat temizlik vardiyaları gerçekleşmeştedir. Ayrıca yılda 2 defa genel temizlik adı altında tüm binanın genel temizliği yapılmaktadır.

Daire içi temizlik ve cam temizliği hizmetleri için Yönetime başvurulduğu takdirde gereken yardım yapılmaktadır.


Çarşı Servisi

Temizlik hizmetleri kapsamı içinde verilen diğer bir önemli hizmet de çarşı servisidir. Tarafınıza ulaştırılacak formları doldurarak yönetime ulaştırmanız ve formda belirtilen hesap numarasına belirtilen miktarda aylık avansı yatırmanız durumunda dairenize ekmek ve gazete servisi hizmeti verilecektir. Almış olduğunuz ürünler aylık olarak tarafınıza fatura edilecek ve avansınız ile mahsup edilecektir. Avansınızın ay içinde belirli bir limitin altına düşmesi durumunda tekrar avans talep edilecektir. Diğer yandan servisinizi gerçekleştiren temizlik görevlilerinin hiçbir şart altında daire sahiplerinden herhangi bir siparişlerine ilişkin para almasına izin verilmez. Bu durumda ilgili temizlik görevlisinin iş akdi feshedileceğinden servis için sözlü sipariş vermemenizi, elden ücret ödememenizi sadece Yönetimin vermiş olduğu formları imzalayarak sipariş vermenizi ve avans hesabını kullanmanızı rica ederiz.


İlaçlama

Temizlik hizmetleri kapsamında ele alınan başka bir konu da ilaçlamadır. Yönetim binanın ortak alanlarında haşere ve kemirgen kontrolü hizmeti vermektedir. Ancak daire sahiplerinin kendi daireleri için ayrıca ilaçlama hizmeti almak istemeleri durumunda bu hizmeti Yönetime başvurarak, genel ilaçlama hizmetleri ile koordine etmeleri daha yararlı olacaktır.


Özel Yardımcınız

Dairenizin temizliği konusunda dışarıdan sürekli ya da part-time eleman almanız durumunda, bu kişiler binaya giriş ve çıkışlarında;

İşe alımları sırasında haklarında yaptırılan Güvenlik Bilgi Taraması (GBT) sonuçlarını, ikematgâh ve nüfus kaydı bilgilerini yönetime ulaştırmanız ve tüm güvenlik önlemlerine haiz (sahteciliği önlenmiş) resimli bir kimlik ile kendisini tanıtabiliyor ise "personel"; bu şartlardan biri eksik veya yetersiz ise "ziyaretçi" statüsünde anılacak ve girişlerde buna uygun işlemlerden geçirilecektir.


Özel Temizlik Talepleri

Dairenizin temizliği, güvenlik soruşturması yapılmış, temizlik eğitimi almış, işveren mali sorumluluk sigortası, 3. taraf mali mesuliyet sigortası, emniyeti suistimal sigortası yaptırılmış, WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylanmış ve çevre dostu malzemeler ve profesyonel endüstriyel ekipmanlar kullanılarak, konut temizliği, cam temizliği, cilalama, koltuk ve halı yıkama hizmetleri, part-time yardım hizmetleri (ütü, ev yardımcısı vs.), ilaçlama dahil olmak üzere yönetim tarafından organize edilerek yaptırılabilecektir. Bu konuda bilgi ve fiyat almak için lütfen yönetim veya resepsiyon ile irtibat kurunuz.